Nadchodzi nowe.

Komputer z hasłem na ekranie możesz więcej
Czasem aby było nowe, musi być stare. Tak, ile razy trzeba się wrócić do tyłu, by zrobić kilka kroków do przodu? Można powiedzieć, że wróciłem do starego - do tego, czego uczyłem się w szkole średniej - do projektowania przekazu.

Czasem jest tak, że chciałoby się spróbować czegoś nowego. Nieznanego, ale nowe nie zawsze jest łatwe. Nowe czasem budzi strach i niepewność, ale czasem potrafi intrygować. Zadajemy sobie pytanie jak to będzie? Jednak jak to się mówi, jeżeli nie spróbujemy to się nie dowiemy.

Projektowanie stron.

Czasem aby było nowe, musi być stare. Tak, ile razy trzeba się wrócić do tyłu, by zrobić kilka kroków do przodu? Można powiedzieć, że wróciłem do starego – do tego, czego uczyłem się w szkole średniej – do projektowania przekazu. Trochę za tym tęskniłem: za realizacją pomysłów, za zastanawianiem się, czy ten projekt jest dobry, czy może być lepszy…

A więc tak – wracam do starego, ale w nowym wydaniu. Teraz nie chodzi o jakiś projekt. Chodzi o projekt profesjonalnych stron internetowych. Chodzi o to, by były estetyczne, ciekawe i interesujące. Chodzi też o to, by te strony były efektywne i przede wszystkim spełniały swoje zadania biznesowe oraz dobrze i nowocześnie przedstawiały jej właściciela.

Tworzenie stron internetowych…

Ostatnio stworzyłem kilka stron internetowych. I przypomniało mi się jak to było, gdy myślało się jak do tego podejść, jak uczynić projekt lepszym, ale z drugiej strony nie przesadzić. Co zrobić, aby strona byłą profesjonalną wizytówką w sieci? Jak podnieść komfort jej użytkowania? Dlatego chcę projektować dalej. Już wcześniej tworzyłem strony internetowe dla wydarzeń, które organizowałem. Strona internetowa była niesamowitym narzędziem, dzięki któremu zaoszczędziłem sporo czasu i ułatwiłem sobie organizację tego przedsięwzięcia. Spodobało mi się to, dlatego postanowiłem pogłębić tą wiedzę.

W tej branży podoba mi się to, że każdy nowy projekt strony rozwijał mnie jeszcze bardziej i uczył czegoś nowego. Uczył jakie możliwości niosą za sobą określone narzędzia. Jak swoje produkty mogę uczynić lepszymi. Kolejne projekty będą uczyć mnie jeszcze więcej.

…i narzędzi biznesowych.

Projektowanie stron to również pomoc innym w zbudowaniu narzędzia biznesowego. Tak, strona potrafi być odpowiednim narzędziem biznesowym. I nie jest tajemnicą, że tak właśnie jest traktowana przez Marketing. Poprzez stronę internetową można kreować odpowiedni wizerunek firmy bądź marki osobistej. Można dzielić się wiedzą i docierać do wielu odbiorców. W końcu za pośrednictwem strony można sprzedawać – przecież większość z nas robiło zakupy przez internet.

Jakie będzie te nowe?

Jakie będzie te nowe? Nie wiem, ale chciałbym robić tylko kroki do przodu. By rozwijać się i dążyć do nowego.

Zdjęcie Damiana Hryciuka

W tej części mojej strony zamieszczam artykuły o tematyce projektowania i tego jak design wpływa na rozwój firm.
Sam projektuje identyfikacje wizualne firm, strony internetowe oraz inne elementy na potrzeby klientów.

Social Media

Artykuły